گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۳۳ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر
بیانیه شرکت‌کنندگان در گردهمایی محکومیت اهانت نشریه شارلی ابدو به مسلمانان؛

توهین به ادیان توحیدی نتیجه‌ای جز افزایش افراطی‌گری در جهان ندارد

خبرگزاری آنا:اساتید ، کارکنان و دانشجویان واحد علوم و تحقیقات در گردهمایی بزرگ دانشگاهیان در محکوم نمودن اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص) با صدور بیانیه ای تصریح کردند : توهین به ادیان توحیدی محکوم و مطرود بوده و نتیجه ای جز افزایش تنش و افراطی گری در لایه های مختلف و اشکال گوناگون نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری آنا ، در بخش دیگری از این بیانیه آمده است :  گسترش موج خدا طلبی و آزادی خواهی جهان در پرتو تعالیم اسلامی و آیین محمدی، حاکمان کشورهای غربی را به تکاپو برای جلوگیری از امواج خروشان این حرکت با سیاه نمایی چهره ی رحمانی اسلام ناب محمدی انداخته است.  حمله ی مشکوک و پرابهام به دفتر مجله ی مبتذل نویس "شارلی ابدو" در فرانسه بار دیگر بهانه ی مورد نیاز مدعیان آزادی بیان و اندیشه را برای تنگ کردن فضا برای مسلمانان و ترسیم چهره ای خشن از اسلام به دست آنان داد تا ضمن بر ملا کردن  چهره ی نقاب دار خود، روح میلیاردها انسان آزاده مسلمان و غیر مسلمان را بیازارد و تأسف پیروان ادیان الهی و فرهنگ دوستان جهان را در پی داشته باشد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است :  ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات با توجه به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به مسلمانان آزاده ی دنیا که فرمودند: "اتحاد اسلامی به معنای همدلی ملت ها و همکاری دولت هاست. اختلافات طایفه ای و فرقه ای ومذهبی نمی تواند میان ملت ها شکاف ایجاد کند مگر به وسوسه ی دشمن". 

این بیانیه تصریح کرده است:  ضمن دعوت همه ی مسلمانان جهان به وحدت هرچه بیشتر در سایه عنایات گوهر تابنده ی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در خصوص اقدامات اخیر بیان می داریم که : 

1)اقدام غیر انسانی و غیر اخلاقی گردانندگان نشریه "شارلی ابدو" در توهین علیه پیامبر رحمت و مهربانی که نشان دهنده ی فاصله ی عمیق صاحبان تاریک اندیش آن با تمدن و فرهنگ و آزادی اندیشه است، محکوم می نماییم.

2)سکوت معنی دار دولتمردان فرانسوی نسبت به اهانت به بزرگترین شخصیت آزادی خواه، انسان دوست و فرهنگی جهان که بشارت آمدنش سراسر ادبیات دینی مسیحیان را نیز پر نموده است، شائبه ی حمایت از تهدید آزادی بیان و به مسلخ بردن آزادی اندیشه در پی منافع و مصلحت کشورهای استعمارگر را تقویت می سازد. به همین جهت به دولتمردان فرانسه یادآور می شویم هرچه سریع تر نسبت به محکوم نمودن این اقدام شنیع و خلاف اخلاق و انسانی گردانندگان نشریه "شارلی ابدو" و به مجازات رساندن آنها اقدام نماید.

3)اقدام وحشیانه ی گروه تروریستی داعش که به نام اسلام و در حقیقت برای بد نام نمودن اسلام انجام داده است، از جمله: تصرف بخشی از کشورهای سوریه و عراق، قتل و کشتار مردم بی دفاع، حمله به مساجد و اماکن مذهبی و مقدسه، حملات تروریستی و همچنین حمله شبهه دار و مشکوک اخیر آنان به نشریه "شارلی ابدو" را محکوم نموده و آن را خلاف سیمای رحمانی اسلام و آموزه های اسلامی و اخلاقی پیامبر رحمت می دانیم.

4)در ادامه برای همه ی آزاداندیشان به ویژه صاحبان فکر و قلم در جمهوری اسلامی ایران این یک اصل مسلم است که توهین به همه ی ادیان توحیدی محکوم و مطرود بوده و نتیجه ایی جز افزایش تنش و افراط گری در لایه های مختلف و اشکال گوناگون نخواهد داشت. لذا، بررسی و تحقیق در خصوص بروز صحنه وپشت صحنه ی اتفاقات اخیر در منطقه ی غرب آسیا و نیز در کشور فرانسه بیش از گذشته با رعایت اخلاق حرفه ای و هوشیاری رسانه های داخلی و نیز رسانه های مستقل خارجی در جهان اسلام و کل جهان می طلبد، تا با اطلاع از سناریوهای طراحی شده نسبت به ایفای رسالت حرفه ای خود برای روشنگری اقدام گردد.

5) با محکومیت مجدد این عمل شنیع از کلیه مجامع بین المللی به خصوص سازمان یونسکو می خواهیم که شخصیت های بزرگ علمی و فرهنگی جهان در رأس آنان پیامبران اولوالعزم را به عنوان مفاخر و سرمایه های عالی جهان محسوب نموده و هرگونه اهانت و توهین به آنان را ممنوع کرده و آن را خلاف صلح و آشتی جهانی دانسته و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی نماید.

6) خدا را شاکریم که ما را در مسیر پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص)، قرآن و صراط مستقیم الهی قرار داده است؛ و با گواهی پیامبران ادیان الهی حضرت محمد مصطفی(ص) آخرین فرستاده و واسطه ی خیر زمین و آسمان بوده است. ما ضمن احترام برای پیروان سایر مذاهب آسمانی به دین و مسلک خود که همانا خیر دنیا و آخرت در آن وجود دارد، سخت پایبند بوده و یقین داریم این حرکت های زشت، نابخردانه و شیطانی دشمن و راه اندازی کمپین های دروغین ضد اسلام راه به جایی نخواهد برد.

والسلام علیکم و رحمه الله و بر کاته
دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
5/11/1393
2015/January/25

انتهای پیام/