گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۳۷ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر
پیشنهاد رییس واحد علوم و تحقیقات:

دانشگاه‌های کشور برای تصویب قانون منع اهانت به مقدسات طرحی به سازمان یونسکو ارائه دهند

خبرگزاری آنا:دکتر علی عباسپور گفت: سازمان یونسکو به جای اینکه داستان بدون سند هولوکاست را در کتب درسی وارد نماید، باید از توهین به مقدسات مردم آن هم به اسم آزادی جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر علی عباسپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در گردهمایی بزرگ دانشگاهیان در محکوم نمودن اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص) با عنوان "عاشقان محمد" با ابراز تأسف از این اهانت، گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) نه تنها در قلوب مسلمانان بلکه در قلب آزادیخواهان غیر مسلمان نیز جای دارد.

وی اهانت نشریه شارلی ابدو را به پیامبر گرامی اسلام اهانت به اعتقادات 1/5 میلیارد انسان دانست و افزود: متأسفانه این دست اقدامات نه تنها در مورد پیامبر اسلام بلکه در مورد سایر ادیان و پیامبران الهی صورت گرفته است.

دکتر عباسپور با بیان اینکه جای تأسف است که جهان به خود اجازه می دهد تحت عنوان آزادی بیان چنین رفتارهایی صورت گیرد گفت: کشورهایی که خود را منادی و پرچمدار آزادی می دانند با توهین به پیامبران الهی از جمله حضرت محمد (ص) قصد ایجاد جریان اسلام ستیزی و نشان دادن جلوه ای نامناسب از اسلام را دارند.

دکتر عباسپور با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات واحدی جامع است، گفت: دانشگاه های کشور باید یکصدا طرحی به سازمان یونسکو برای تصویب قانونی به منظور جلوگیری از اهانت به اعتقادات، مقدسات و پیامبران ادیان مختلف آماده و ارائه دهند.

انتهای پیام/