گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۴۲ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

نتانیاهو در پاسخ به منتقدان:برای مقابله با ایران هر جا لازم باشد، سخنرانی می‌کنم

خبرگزاری آنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه امروز کابینه در واکش به انتقادهایی که به دلیل برنامه سفر او به آمریکا انجام می‌شود مدعی شد که برای مقابله با ایران به هرجایی که لازم باشد می‌رود.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از العالم، سفر آتی «بنیامین نتانیاهو» به آمریکا که به دعوت کنگره این کشور انجام می‌شود در داخل سرزمین‌های اشغالی نیز منتقدانی را پیدا کرده است.

دلیل این انتقاد‌ها آن است که کاخ سفید اعلام کرده «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، در مدت حضور نتانیاهو در آمریکا، با وی ملاقات نمی‌کند.

در همین رابطه نسخه آنلاین روزنامه هاآرتض با اشاره به جلسه امروز کابینه رژیم صهیونیستی می‌نویسد: نتانیاهو در جلسه امروز در واکنش به انتقادهایی که به وی در مورد سفر به آمریکا می‌شود، اعلام کرد که این سفر برای آگاهی دادن به کنگره در مورد تهدیدات ایران انجام می‌شود و همه دنیا باید در مورد این مورد آگاهی پیدا کنند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه عنوان کرد که برای مقابله با ایران به هرکجا که لازم باشد سفر می‌کند.

لازم به ذکر است که کنگره آمریکا بدون هماهنگی با کاخ سفید اقدام به دعوت از نتانیاهو کرده و دولت آمریکا نیز این اقدام کپیتال هیل را نقض پروتکل خوانده است.

سفر نتانیاهو به آمریکا ردر شرایطی انجام خواهد شد که کشمکش‌هایی میان کاخ سفید و کنگره در مورد اعمال فشارهای جدید بر ایران وجود دارد و اوباما به صراحت اعلام کرده است که هرگونه تحریم جدیدی را وتو می‌کند.

در همین باره در روزهای گذشته برخی خبرهای تایید‌نشده منتشر شده  است که در آنها آمده بود اوباما به نتانایهو پیغام داده است که در سفر به آمریکا و سخنرانی در کنگره از تحریک سنا و مچلس نمایندگان برای اعمال تحریم جدید علیه ایران خودداری کند.

انتهای پیام/