گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۲۴ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

فرصتی برای جهانی شدن ایده‌های ایرانی در تدکس

خبرگزاری آنا: صاحبان ایده، فعالان حوزه‌ استارت‌آپ و دست‌اندرکاران کسب‌وکارهای اجتماعی در همایش بین‌المللی «تدکس کیش» جایزه می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی تدکس، جایزه «تدکس کیش» یکی از بخش‌های اصلی اولین همایش بین‌المللی «تدکس» در ایران است که در جزیره کیش و در روزهای 28 و 29 فروردین 1394 برگزار می‌شود. این جایزه با هدف تشویق روحیه‌ نوآوری در میان ایرانیان اهدا می‌شود و رقابت در سه بخش استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارهای اجتماعی و ایده‌های نوآورانه است.

مژده اسکندری، مدیر این همایش می‌گوید: «هدف ما فراهم آوردن بستری برای دیده‌شدن ایده‌های برجسته‌ ایرانی در محیطی بین‌المللی ا‌ست».

در رقابت تدکس کیش، کارآفرینانی که به‌دنبال سرمایه‌گذار هستند یا نیاز به آموزش‌هایی در خصوص چگونگی مدیریت و توسعه کسب‌وکار دارند، صاحبان کسب‌وکارهای اجتماعی که نفع مالی یا معنوی فعالیت‌شان به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به جامعه می‌رسد و یا حتی نوآوران نوپا که تنها ایده‌ای خلاقانه و طرحی برای پیاده‌سازی در ذهن دارند، می‌توانند شرکت کنند.

برندگان جایزه تدکس کیش که اسامی آنها در طی برگزاری همایش اعلام خواهد شد، در دوره‌ یک تا سه ماهه شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار داخلی و خارجی، از جمله در «سیلیکون ولی» (خاستگاه بسیاری از استارت‌آپ‌های مطرح دنیا) شرکت می‌کنند. همچنین آنها فرصت استفاده از دوره‌های آموزشی در راستای اجرا و توسعه کسب‌وکار خود خواهند داشت. در همین حال نمایندگانی از هر تیم، با تامین کل هزینه‌ به همایش بریج برلین 2015 (بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی از سراسر جهان) اعزام می شوند.

مهلت ثبت‌نام در رقابت تدکس کیش تا 30 بهمن 1393 است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت‌نام و جوایز به آدرس  tedxkish.com مراجعه نمایند.

تدکس کیش از رویدادهای مستقل تد (TED) است که توسط برگزارکننده یکی از بهترین تدکس‌های دنیا (TEDxOrangeCoast) برگزار خواهد شد. همایشی چهار روزه با مضمون «آستانه تحول» که دو روز آن به همایش اصلی تدکس  و سخنرانی‌ها اختصاص دارد و در روزهای قبل و بعد از همایش، برنامه­‌های جنبی و کارگاه‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده ‌است.

هدف اصلی بنیاد غیرانتفاعی TED بنای محیطی مناسب برای عرضه ایده‌های گوناگون است که 30 سال پیش با یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا آغاز شد. در سال‌های اخیر سخنرانی‌های TED به 104 زبان ترجمه شده و ویدیوهای سخنرانی‌های آن بیش از 2 میلیارد بازدید‌کننده داشته‌ است.

تدکس‌ها (TEDx) رویدادهایی هستند که با مجوز بنیاد TED و با هدف ایجاد فضایی مشابه با کنفرانس اصلی تد در سراسر دنیا برگزار می‌شوند تا ایده‌های بیش‌تری، فرصت انتشار داشته باشند.

انتهای پیام/