گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۲۴ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
برنامه‌های حوزه زنان به مناسبت ایام دهه فجر را تشریح شد

مولاوردی: پیام امام(ره) درباره نقش زنان هنوز درک نشده است

خبرگزاری آنا: معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده، امام خمینی (ره) را احیا کننده هویت زنان در کشور دانست و گفت: بیانات حضرت امام (ره) درباره نقش زنان در جامعه متاسفانه هنوز درک نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، شهیندخت مولاوردی در نشست خبری که ظهر امروز به منظور تشریح جزئیات برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به مناسبت سی و ششمین سالگرد دهه فجر برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران به اذعان تحلیل‌گران یکی از منحصر به فردترین انقلاب‌ها در سال‌های پایانی قرن بیستم محسوب می‌شود که با برهم زدن معادلات و محاسبات سیاسی مرسوم در جوامع بشری، نقطه عطفی در تاریخ سیاسی معاصر به شمار می‌آید.

وی افزود: تاثیرات این انقلاب نه تنها نظام سیاسی حاکم بر کشور ایران را زیر و رو کرد بلکه پایه‌های نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران را به‌پا کرد و جایگاه این انقلاب در زندگی مردم به صورت مشهود قابل رویت است.

به گفته مولاوردی زنان ایرانی به عنوان نیمی از جمعیت کشور با وقوع انقلاب اسلامی وارد گستره جدیدی از حیات اجتماعی شدند.

وی افزود: مشارکت و نقش زنان در مبارزات قبل از انقلاب، دوران پیروزی و پس از انقلاب، استقرار نظام، دوران دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و دوران سازندگی و تمامی دوره‌ها غیر قابل کتمان است. بیانات حکیمانه و داهیانه رهبرکبیر انقلاب اسلامی در مورد زنان همراهی خیل عظیم زنان کشور را به همراه داشت. بارها شنیده‌ایم و استناد کردیم از بیانات رهبر معظم انقلاب که زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند، اسلام زن را مانند مرد در تمام شئون دخالت می‌دهد و تاکید موکد ایشان بر هم دوش بودن زنان در بسیاری از عرصه ها بسیار تاثیرگذار و مهم است.

مولاوردی گفت: بیانات حضرت امام(ره) برای آیندگان متاسفانه هنوز درک نشده است. در قانون اساسی زنان با به دوش گرفتن نیمی از بار انقلاب مورد خطاب قانون اساسی قرار گرفتند و بخشی به عنوان زن در قانون اساسی اختصاص پیدا کرده است، با این همه امام خمینی (ره) هویت زن مسلمان را احیا کرد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در تشریح برنامه‌های این معاونت برای ایام الله دهه فجر گفت: برنامه‌های کمیته امور زنان و خانواده در سراسر کشور حول دو محور اجتماعی و فرهنگی می‌گردد بر همین اساس صدور بیانیه، فعالیت‌های علمی تحقیقاتی، برگزاری کارگاه آموزشی، برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت خواهد بود.

وی ادامه داد: 19 دستگاه اجرایی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان محیط زیست، سازمان صدا و سیما، سازمان تعزیرات، سازمان زندان‌ها، آموزش و پرورش استثنایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت امور خارجه، وزارت نیرو و وزارت ورزش و جوانان برنامه‌های خود را به مناسبت این ایام پیشنهاد کرده‌اند.

مولاوردی یادآور شد: برنامه‌های دهه فجر در 28 استان کشور  اجرا خواهد شد. همچنین 7864 برنامه به مناسبت این ایام در کل کشور برگزار خواهد شد که براساس برنامه‌های پیشنهادی از سوی استان‌ها همچنان فارس به مانند سال گذشته بیشترین تعداد برنامه‌ها را خواهد داشت. همچنین سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و ایثارگران و وزارت آمورزش و پرورش از فعال ترین سازمان‌های هستند.

انتهای پیام/