گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۰۹:۵۸ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر
میرزاده در جلسه با نمایندگان تام الاختیار دانشگاه آزاد خبر داد

ثبت نام ۶۵ هزار عضو هیأت علمی در پرتال دانشگاه‌ آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ثبت نام ۶۵ هزار عضو هیأت علمی تمام‌وقت و نیمه‌وقت در پورتال این دانشگاه تا به امروز گفت: واحدهای دانشگاهی حداکثر تا نیمه بهمن ماه نسبت به تکمیل اطلاعات اعضای هیأت علمی که در رشته‌های تخصصی تدریس می کنند، در پرتال معاونت سنجش و پذیرش این دانشگاه اقدام کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده در جلسه با نمایندگان تام الاختیار این دانشگاه که عصر روز گذشته برگزار شد، افزود: این تعداد عضو هیأت علمی که شامل استاد، استادیار، دانشیار، بورسیه و مربی هستند، گنجینه‌ای بی‌نظیر و جهانی است و نشان‌دهنده گستردگی ستادانی است که با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: برای ما وابستگی علمی استادان دانشگاه آزاد اسلامی مهم است و نباید رابطه استخدامی آنان را ملاک عمل قرار دهیم.

میرزاده خاطرنشان کرد: فرایند گسترش و توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با استانداردهای وزارت علوم است و بنا داریم سالانه 5هزار هیأت علمی با مرتبه دکتری  را جذب کنیم.

وی با تأکید بر جذب هیأت علمی از طریق فراخوان در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: باید استادان تمام‌وقت به تدریج جایگزین حق التدریسی شوند و به جای آنان از اعضای هیأت علمی جوان و با مرتبه بالای علمی استفاده کنیم.

میرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توان خود را برای بازآموزی در اختیار نظام مهندسی کشور قرار می دهد، به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام مهندسی کشور اشاره کرد و گفت: به این ترتیب می توانیم با بهره‌گیری از استادان دانشگاه، از آنان برای بازآموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاه که خود جمعیت عظیمی را شامل می شود، استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی درصدد برگزاری دوره‌های بازآموزی فارغ التحصیلان در سراسر کشور است که می‌تواند خدمت بزرگی برای به‌روز کردن دانش فارغ‌التحصیلان مهندسی کشور داشته باشد.

وی افزود: این طرح هم اکنون در بعضی از واحدهای تهران شروع شده است و به تدریج در سطح کشور گسترش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/