گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۴/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
مدیرعامل منطقه آزاد قشم به آنا خبر داد:

جزئیات واگذاری دارایی‌های بابک زنجانی

خبرگزاری آنا: مدیرعامل منطقه آزاد قشم از واگذاری اموال بابک زنجانی به وزارت نفت و منطقه آزاد قشم در ازای بدهی او خبر داد.

علی‌اکبر  شعبانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا با بیان اینکه شرکت هواپیمایی قشم به ارزش حدود 700 میلیارد تومان بخشی از این اموال است، گفت: این شرکت به همراه همه تجهیزات وابسته به آن واگذار شده‌ است.

او ادامه داد: بابک زنجانی 150 میلیارد تومان هزینه کرده بود تا یک هتل پنج ستاره در قشم راه‌اندازی کند، اما این هتل نیز قرار است بابت بدهی‌های او واگذار شود. همچنین زمینی به قیمت 36 میلیارد تومان در منطقه آزاد قشم وجود دارد که این زمین نیز بابت بدهکاری بابک زنجانی به منطقه آزاد قشم عودت داده می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پاسخ به این سوال که آیا به جز این‌ها، اموال دیگری از بابک زنجانی در قشم شناسایی شده‌ است؟ گفت: 100 خودروی وارداتی مربوط به هتل قشم برای بابک زنجانی در محل گمرک جزیره باقی مانده‌ است، اما به جز اینها او هیچ مال دیگری در قشم ندارد.

به گفته او، ارزش ریالی این خودروها اعلام نشده و به همین منظور همچنان در انبار جزیره باقی مانده‌اند.

شعبانی فر در پاسخ به این پرسش که آیا مصادره اموال بابک زنجانی همه بدهی‌های او را پاسخ می‌دهد، اظهار کرد: من در این مورد چیزی نمی‌دانم، ولی منطقه آزاد قشم تنها 36 میلیارد تومان از ایشان طلبکار بود که آن را از طریق ارسال نامه به مراجع ذی‌ربط مطالبه کرده‌ است.

وی در مورد روند فعالیت شرکت قشم ایر پس از دستگیری بابک زنجانی نیز گفت: دستگیری او هیچ خللی بر فعالیت شرکت قشم ایر وارد نکرده‌ است و از همان ابتدا نماینده دادستانی برای ادامه فعالیت این شرکت ناظر بوده و حضور داشت.

انتهای پیام/