گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۴/بهمن/۱۳۹۳ - ۰۹:۵۰ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

چاپگرهای سه‌بعدی به زودی جایگزین آشپزها خواهند شد + ویدئو

خبرگزاری آنا: یک شرکت اسپانیایی قصد دارد چاپگرهای مخصوص درست کردن غذا را به زودی وارد بازار کند. در این صورت به زودی نه تنها شاهد قرار گرفتن چاپگرهای سه‌بعدی در کنار وسائل دیگر آشپزخانه خواهیم بود، بلکه شاهد خواهیم بود که این ابزار جای آشپزها را نیز بگیرد.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از CNN، کارشناسان معتقدند که با روندی که چاپگرهای سه‌بعدی طی می‌کنند، در آینده‌ای نزدیک این چاپگرها نقش آشپز را برای‌مان بازی خواهند کرد. در همین راستا نیز شرکت نچرال ماشینز (Natural Machines) پرینترهای سه‌بعدی را روانه بازار کند که غذا درست می‌کند.

این چاپگر سه‌بعدی با تهیه شیرینی‌هایی به شکل دانه‌های برف و یا قطعات راویولی، می‌تواند در سال‌های آینده همچون مایکروویو یا ماشین‌های مخلوط‌کن خود را به عنوان ابزاری رایج در آشپزخانه‌ها جا دهد. این چاپگر سه‌بعدی که «فودینی» نام دارد، از کپسول‌های باز استفاده می‌کند و به افراد امکان خواهد داد که مواد غذایی تازه را وارد دستگاه کنند.

این کپسول‌ها قابل استفاده مجدد هستند و از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند. به این ترتیب به آسانی قابل شست‌وشو خواهند بود و مزه و بوی مواد غذایی را جذب نخواهند کرد. این دستگاه توسط یک صفحه نمایشگر لمسی کنترل می‌شود و قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل توسط کامپیوترها و تبلت‌ها را دارد.

یکی از بنیانگذاران شرکت نچرال ماشینز در این خصوص می‌گوید: «این اولین نسخه چاپگرهای سه‌بعدی سازگار با غذاست. به طور کلی این دستگاه مواد غذایی را می‌گیرد و مدل‌سازی می‌کند. البته اگر می‌خواهید همانند آنچه در فیلم‌های «عنصر پنجم» یا سریال «استار تارک» می‌بینید به دستگاه بگویید که چه غذایی می‌خواهید، بدون اینکه مواد غذایی را وارد دستگاه کنید باید هنوز چند سالی صبر کنید. با این حال، امروزه ما با گذاشتن مواد غذایی اساسی همچون آب و پودر به آن مدل نزدیک می‌شویم و به آن خواهیم رسید».

این دستگاه می‌تواند غذا را به اشکال و اندازه‌های مختلف از اندازه کوچک 5/1 میلی‌متری بیسکویت‌ها گرفته تا اندازه چند سانتی‌متری شیرینی،‌ تولید کند. لوله‌های کپسول‌ها اندازه‌های متفاوتی برای انواع مختلف مواد غذایی دارند.

زمان تولید غذا نیز بسته به مواد غذایی، دستور غذا و پیچیدگی آن دارد. در عین حال آشپزهای سنتی چندان با این فناوری جدید موافق نیستند.

 

انتهای پیام/