گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۳/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۴۴ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

۲۰۱۵، سالی که خودروها از چاپگرها بیرون می‌آیند + تصاویر

خبرگزاری آنا: یک کارخانه خودروسازی در آمریکا، خودروهای پرینت شده خود را تا پایان سال ۲۰۱۵ وارد بازار می‌کند. نسل اولیه محصولات نوین این شرکت «استراتی» نام دارد و اخیرا در نمایشگاه جهانی دیترویت در آمریکا معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از CNet، فناوری چاپگرهای سه‌بعدی در حال متحول کردن زندگی‌مان هستند. امروز از قطعات هواپیما گرفته تا اعضای بدن انسان، با به‌کارگیری این فناوری خلق می‌شود. به این ترتیب، دیدن خودروهای پرینت شده نباید ما را شگفت‌زده کند.

کارخانه خودروسازی لوکال موتورز آمریکا، خودروهای پرینت شده خود را تا پایان سال 2015 وارد بازار می‌کند. نسل اولیه محصولات نوین این شرکت «استراتی» نام دارد و اخیرا در نمایشگاه جهانی دیترویت در آمریکا معرفی شده است.

جی راجرز، مدیرعامل لوکال موتورز درباره این خودرو می‌گوید: «در حال حاضر، برای تولید خودرو با سازنده دیجیتال، به 44 ساعت زمان نیاز داریم. امیدواریم تا پایان سال به 24 ساعت برسیم و پس از آن هم مدت تولید را به 10 تا 12 ساعت کاهش دهیم».

استراتی دو نفره، می‌تواند تا 40 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. این خودرو برای مسیرهای کوتاه و شهری تولید می‌شود، اما سازندگان امیدوارند کارایی آن را بهبود بخشند.

جی راجرز، مدیرعامل لوکال موتورز درباره عمر استراتی می‌گوید: «اگر آن را در بدترین شرایط خارج از خانه رها کنید، عمر آن حدود پنج تا شش سال خواهد بود. اگر در پارکینگ نگهداری اش کنید و به صورت عادی از آن استفاده کنید، بسیار بیشتر کار خواهد کرد. به علاوه این خودرو عمدتا بازیافت می‌شود. بنابراین خبر خوب این است که که هنگامی که خودرو هنوز کار می‌کند، اگر تصادف کنید یا قطعه ای از آن به هر دلیل آسیب ببیند، می‌توانید قسمت‌هایی را که بازیافت نمی‌شود، دور بیندازید و با بازیافت سایر بخش‌ها و فروش آنها، یک خودروی جدید بخرید».

استارتی، تا پایان سال 2015 به بازار خواهد آمد و قیمت آن حدود 15 تا 25 هزار یورو خواهد بود.

انتهای پیام/