گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۳/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب:

ارزیابی ریسک عوارض قلبی در جراحی‌های غیر قلبی ضروری است

خبرگزاری آنا: رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی با اشاره به عوارض قلبی بسیاری از جراحی‌های غیر قلبی بر ضرورت ارزیابی ریسک عوارض قلبی در جراحی‌های غیر قلبی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مسعود قاسمی رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی در این سمپوزیوم اظهار کرد: بیماران در هنگام مراجعه به بیمارستان به علل مختلف مانند آپاندیسیت حاد مشکلات مزمن ارتوپدی، گوارشی، زخم معده و تشخیص جراحی می‌گیرند که در نتیجه باید بیهوش شوند و ممکن است این بیهوشی ریسکی به قلب وارد کند.

وی تصریح کرد: در این گونه موارد باید یک متخصص قلب به بیمار و تیم جراحی مشاوره دهد تا ریسک عوارض قلبی در بیماران کاهش یابد.

قاسمی افزود: موضوع مباحث این سمپوزیوم شامل افرادی است که می‌خواهند تحت عمل جراحی غیر قلبی قرار گیرند و با مسائل قلبی مثل عوارض قلبی ناشی از جراحی و بیماری‌های قلبی موجود در او دست به گریبانند.

رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی خاطر نشان کرد: این گونه جراحی‌ها، جراحی‌های غیرقلبی هستند و با بیمارانی که می‌خواهند عمل قلب باز و جراحی قلب و نظایر این‌ها متفاوت هستند.

وی گفت: بیمار قبل از جراحی باید توسط متخصص قلب مشاوره شود یعنی قبل از عمل حین عمل و پس از اجرای عمل مسائل قلبی در وی ارزیابی شود که مدیریت این کار به متخصص بیهوشی سپرده شود و متخصص بیهوشی با مجموع اطلاعات کسب شده از بیمار مشاوره‌های خاص را مورد نظر قرار می‌دهد. در حقیقت متخصص بیهوشی ارزیابی ریسک را انجام می‌دهد.

قاسمی افزود: در این سمپوزیوم همکاران متخصص قلب و بیهوشی را مخاطب قرار دادیم و تلاش می‌کنیم آنها را در این زمینه توانمند کنیم. سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی امروز در مرکز تصویربرداری بیمارستان امام خمینی در حال برگزاری است و 8 امتیاز بازآموزی دارد.

انتهای پیام/