گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۳/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۰۴ و در حوزه های ورزشی - ۰ نظر
صعود ملی پوشان

ایران از جام کنار رفت/حسرت قهرمانی ۴۴ ساله شد

خبرگزاری آنا: تیم ملی فوتبال کشورمان در ضربات پنالتی با قبول شکست مقابل عراق از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی فوتبال عراق رفت که دو تیم در وقت‌های معمول بازی به تساوی یک بر یک رضایت دادند اما در نیمه اول وقت‌های اضافی این تیم عراق بود که توانست توسط یونس محمود به گل دوم خود برسد تا ایران در آستانه حذف از مسابقات قرار گیرد. البته این پایان کار نبود و مرتضی پور علی گنجی در اواخر نیمه اول وقت اضافی توانست با گل زیبای خود که روی ارسال کرنر تیموریان به دست آمد کار را به تساوی بکشاند تا ایران به جام شانزدهم بازگردد. متاسفانه در ادامه پورعلی گنجی یک پنالتی را به حریف هدیه داد و عراق 3 بر2 پیش افتاد و در دقایق آخر بازی رضا قوچان‌نژاد توانست با ارسال تیموریان گل تساوی را برای ایران به ثمر برساند تا این بار کار در ضربات پنالتی دنبال شود.

کار  در ضربات پنالتی نزدیک به هم دنبال شد به طوریه که ضربات پنالتی با تساوی در دور اول پایان یافت اما در دوم وحید امیری پنالتی خود را از دست داد و بازیکن عراقی توپ را به گل تبدیل کرد تا عراق تیم صعود‌کننده به مرحله بعدی بازی‌ها باشد. علیرضا حقیقی موفق نشد هیچ یک از ضربات پنالتی تیم حریف را دفع کند.

این نتیجه در حالی برای ما به دست آمد که مهرداد پولادی مدافع ملی‌پوش کشورمان ابتدا یک کارت زرد  را به دلیل خطا بیرون از محوطه جریمه روی بازیکن حریف دریافت کرد و در ادامه در  برخورد با دروازه‌بان عراقی داور استرالیایی کارت زرد دوم را به پولادی داد.

نکته جالب اینکه داور بعد از نشان دادن کارت زرد دوم به پولادی بازی را ادامه داد اما پس از اینکه فهمید پولادی دوکارته است این بازیکن را از زمین مسابقه اخراج کرد.

همین تصمیم ویلیامز بود که باعث عصبانیت کادر فنی و نیمکت‌نشیان به همراه سایر بازیکنان ایران شد.

پولادی از زمین اخراج شد و ایران 10 نفره تا پایان نیمه اول به کار خود ادامه داد اما کی‌روش تا 5 دقیقه تنها با نگاهی مبهوتانه عملکرد داور چهارم را زیر نظر داشت.

به محض پایان نیمه کارلوس کی‌روش تنها منتظر حضور ویلیامز بود تا عصبانیت خود را ابراز کند اما بازیکنان و کادر فنی تیم ملی وی را به خونسردی دعوت کردند و او را به رختکن بردند.

در نهایت تیم ملی فوتبال کشورمان در نیمه اول با گل سردار آزمون توانست با برتری راهی رختکن شود.

ملی پوشان کشورمان نیمه دوم را با احتیاط آغاز کردند و همین بازی محتاطانه باعث شد تا عراقی‌ها بتوانند به گل تساوی دست یابند تا ایران کار سختی را در طول بازی با وجود یک بازیکن کمتر داشته باشد.

فشار حملات عراق به شدت بعد از گل تساوی افزایش یافت اما عملکرد خوب حقیقی و دفاع مطلوب بازیکنان ایران به حریف اجازه نداد تا از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

در نهایت نیمه دوم نیز به مانند نیمه اول با تساوی پایان یافت تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

انتهای پیام/