گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۲/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
اولین واکنش وکیل مدافع رحیمی به حکم ۵ سال حبس:

اتهامات رحیمی به پرونده بیمه ایران ارتباطی ندارد/ دوباره به حکم اعتراض خواهم کرد

خبرگزاری آنا: وکیل مدافع محمدرضا رحیمی گفت که اتهامات موکلم به پرونده بیمه ایران ارتباطی ندارد و درباره موضوعات دیگری است. احتمال می‌دهم متن حکم موکلم از سوی دو متهم دیگر این پرونده به رسانه‌ها داده شده است.

محمدرضا نادری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره حکم محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری گفت: هنوز حکم را دریافت نکرده‌ام و احتمال می‌دهم این متن حکم موکلم از سوی دو متهم دیگر این پرونده، به رسانه‌ها داده شده است.

وی افزود: اتهامات اقای رحیمی هیچ ارتباطی به پرونده بیمه ایران ندارد.

وکیل مدافع رحیمی در پاسخ به این سوال که مگر این افراد متهم پرونده بیمه ایران نیستند، گفت: چرا، این دو در آن پرونده متهم هستند، ولی ارتباطشان با پرونده موکل بنده مربوط به مسائل دیگری است.

نادری در پاسخ به این سوال که پس از تحویل حکم چه اقدامی را انجام خواهید داد، خاطرنشان کرد: روز شنبه حکم را تحویل خواهم گرفت و بر اساس قانون باز هم به حکم اعتراض خواهم کرد و مرجع رسیدگی‌کننده دیوان عالی کشور است.

اظهارات وکیل رحیمی در حالی است که معمولا آخرین مرحله بعد از دادگاه تجدید نظر، دیوان عالی کشور است و احکام مورد تایید این دیوان لازم الاجراست.

گفتنی است روز گذشته محمدرضا رحیمی در حکم صادره از دیوان عالی کشور به دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.

رحیمی پیش تر ازسوی شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به 15 سال حبس، دومیلیارد و850 میلیون تومان رد مال ویک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده بود که پرونده با اعتراض متهم برای رسیدگی درمرحله تجدید نظر به دیوان عالی کشور ارسال شد.

بر اساس این گزارش، شعبه 11 دیوان عالی کشور پس از انجام بررسی ها، ضمن تایید رد مال و جزای نقدی، مدت حبس متهم را از 15 سال به پنج سال و 91 روز کاهش داد.

انتهای پیام/