گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۳/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
خباز در گفت‌وگو با آنا:

رهبری به چه بیانی به مخالفان دولت بگویند دست از لجبازی بردارید؟/ امثال طائب، توبه کنند

خبرگزاری آنا: معاون تقنینی معاون پارلمانی دولت، با اشاره به موج جدید حملات علیه دولت یازدهم، خطاب به مخالفان روحانی گفت: رهبری دیگر باید به چه زبانی به شما بگویند که دست از لجبازی بردارید و بگذاید مذاکرات پیش برود؟

محمدرضا خباز، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست داخلی خبرگزاری آنا، درباره موج جدید حملات مخالفان به دولت یازدهم و شخص رئیس‌جمهوری گفت: مخالفان روحانی، به جای اینکه تلاش کنند از هر گوشه دولت ایرادی بیرون بیاورند که در مسیر مطامع سیاسی خود عَلَم کنند، به این فکر کنند که چرا دولت یازدهم با این همه گرفتاری روبه‌روست؛ گرفتاری‌هایی که خود مسبب آنها نبوده و تنها آنها را به ارث برده است.

وی در ادامه تصریح کرد: آن زمان که قطعنامه‌ها صادر می‌شد، ای کاش این آقایان آن قدر از دولت وقت حمایت نمی‌کردند و مراقب بودند آن تحریم‌ها وضع نشود.

خباز با بیان اینکه "این حرف‌ها باید به آن دولت گفته می‌شد چراکه موضع‌گیری‌های آن روز آنها در وضع تحریم‌ها نیز مؤثر بود"، گفت: مخالفان دولت دست پیش گرفته‌اند چراکه می‌دانند باید پاسخ عملکرد گذشته خود را بدهند.

معاون تقنینی معاونت پارلمانی دولت با تأکید مجدد بر اینکه "عمده گرفتاری‌های امروز کشور از دولت قبل به ارث رسیده است"، ادامه داد: متأسفانه مخالفان دولت یازدهم در حالی به مخالفت خودشان اصرار دارند که حجم بالای حمایت مقام معظم رهبری را از دولت می‌بینند. رهبری دیگر باید به چه زبانی به اینها بگویند دست از لجبازی بردارید و بگذاید که مذاکرات پیش برود؟

خباز افزود: ما اگر در مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسیم هم همان‌طور که رهبری معظم فرمودند، باز به نتایج مورد نظر خود دست یافته‌ایم چراکه استکبار تلاش می‌کرد بگوید ایران اهل مذاکره نیست و در مجامع بین‌المللی گارد گرفته است، اما دولت یازدهم این رویکرد را تغییر داد و به جهانیان فهماند که جمهوری اسلامی ایران اهل مذاکره است و این بزرگترین موفقیت است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، مهمترین دلیل مخالفت با عملکرد دولت یازدم را غلبه نفس اماره مخالفان دانست و گفت: منتقدان می‌بینند که دولت مشکلات را حل می‌کند؛ از این رو به جای حمایت می‌خواهند در مقابل دولت بایستند و مانع موفقیت‌های دیگر این دولت شوند.

وی در این زمینه به سخنان مهدی طائب، رئیس قرارگاه راهبردی عماری، درباره طرح رفراندوم از سوی رئیس‌جمهوری اشاره کرد و گفت: آقای طائب گفته است که راه روحانی، مانند راه بنی صدر است؛ ما از اینکه این سخنان از زبان یک روحانی شنیده می‌شود، متأسفیم و آن را نامناسب و نگران‌کننده می‌دانیم.

خباز افزود: انتظار می‌رود کسی که لباس روحانیت را بر تن کرده است، قید و بند بیشتری در کاربرد الفاظ داشته  و در ترک محرمات کوشاتر باشد. متأسفانه نسبت دادن این القاب به دومین شخص کشور که او هم در لباس روحانیت است و همواره از زمان ستم‌شاهی تاکنون برای انقلاب تلاش کرده است، جای تأسف دارد. 

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: تشبیه آقای رئیس جمهوری به کسی مانند بنی‌صدر یک قیاس مع‌الفارق و گناهی بزرگ است. این آقا علاوه بر توهین به رئیس‌جمهوری به  مردم ایران و حتی نظام جمهوری اسلامی ایران توهین کرده است.  رئیس جمهوری نماینده جمهوری اسلامی در دنیاست و توهین به او، توهین به نظام جمهوری اسلامی قلمداد می‌شود.

خباز ادامه داد: امیدارم آقای طائب توبه کند. چنین واکنش‌هایی آثار مخرب دیگری در جامعه و بین جوانان دارد چراکه با باورهای مردم بازی می‌شود و این بازی با باورها، گناه نابخشودنی دیگر است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. امیدارم که توبه کنند.. 

وی در پایان با اشاره به دیدگاه مردم درباره روحانیت گفت: باور مردم این است کسانی که لباس روحانیت بر تن دارند به فکر عاقبت و آخرت خود هستند و امیال دنیوی کمتر آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد که این باور را نباید شکست.

انتهای پیام/