گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۴/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
کاشفی در گفت‌وگو با آنا:

انتخابات در پیش است و مخالفان از هر ابزاری برای تخریب دولت استفاده می‌کنند/ نتایج برخی تصمیمات دولت در آینده مشخص می‌شود

خبرگزاری آنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت که دولت در تلاش است بسیاری از مشکلاتی که دولت قبل زمینه‌ساز آن بود را برطرف کند، منتقدان امروز حامیان دولت قبل بودند، اینها هیچ‌گاه در مقابل مشکلاتی که آن دولت ایجاد کرده بود، واکنشی نشان ندادند.

"حسین کاشفی" در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره فاز جدید هجمه مخالفان به دولت یازدهم، نظیر اینکه "رئیس جمهوری در مسیر بنی‌صدر گام برمی‌دارد"، تخریب مذاکرات هسته‌ای و عملکرد وزیر امور خارجه در دیدار با جان کری و سفر به فرانسه، اظهار کرد: ما می‌دانیم که انتخابات آینده در پیش است و مخالفان می‌خواهند از هر ابزاری برای تخریب دولت استفاده کنند تا از این طریق اعتباری برای خود کسب کنند. 

وی ادامه داد: دولت در تلاش است بسیاری از مشکلاتی را که دولت قبل زمینه‌ساز آن بوده، برطرف کند. منتقدان امروز، حامیان دولت قبل بودند، اینها هیچ‌گاه در مقابل مشکلاتی که آن دولت ایجاد کرده بود، واکنشی نشان ندادند و اجازه دادند مشکلات روز‌به‌روز افزون شود. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: زمانی در این کشور، عده‌ای تحریم‌ها را کاغذ پاره می‌خواندند، این واکنش‌ها باعث شد که تحریم‌ها افزایش یابد. حالا دولت یازدهم می‌خواهد این مشکلات را از میان بردارد و گرفتاری‌های مردم را حل کند. منتقدان به جای نقد عملکرد دولت، امروز موفقیت‌های این دولت را می‌خواهند زیر سؤال ببرند و این اقدام درستی نیست.

وی گفت: انتقاد را باید در بستر و فضای خودش مطرح کرد. در دولت قبل کجا این همه سؤال از وزرا در دستور کار نمایندگان بود؟ در قانون، مدیران اجرایی مستقل هستند. یا درخصوص مذاکرات هسته‌ای، اگر اینان از موضع مقام معظم رهبری حمایت می‌کنند ایشان بار‌ها مذاکره‌کنندگان را فرزندان ملت دانسته‌اند و از آن‌ها حمایت کرده‌اند. باید پرسید در این شرایط، این همه فشار به مذاکره‌کنندگان که "چه دادیم و چه گرفتیم"، آیا محلی از اعراب دارد؟

کاشفی اضافه کرد: آقای رئیس جمهور در این دو سال نشان داده که از انتقاد باکی ندارد؛ از این رو منتقدان باید نقد منصفانه و سازنده را در دستور کار قرار دهند، نه اینکه به دنبال تخریب باشند.

عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در ادامه گفت: اگر مشکلات کشور را به بیماری تشبیه کنیم، هر بیماری برای مداوا به دوره‌ای نیاز دارد. حل مشکلات نیز به دوره‌ای احتیاج دارد.

وی ادامه داد: معضلات کشور که در هشت سال دولت قبل به وجود آمده، آنقدر زیاد است که به این زودی حل نمی‌شود.

کاشفی خاطرنشان کرد: البته دولت هم باید توجه داشته باشد که برای حل مشکلات کشور فقط یک موضوع که مذاکره هسته‌ای است را در دستور کار قرار ندهد. حل مشکلات کشور احتیاج به نگاه همه‌جانبه دارد که رئیس جمهوری باید همگی آنها را مد نظر قرار دهد.

وی ادامه داد: انصافا دولت در این مدت همه توان خود را به کار گرفته و برخی از تصمیمات دولت در کشاورزی و صنعت نیاز به گذشت زمان دارد تا نتایج آنها مشخص شود. 

  انتهای پیام/