گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۲/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶ و در حوزه های پزشکی - ۰ نظر
یک فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان:

تومورهایی که بیضه را درگیر می‌کنند بیشترین تاثیر را بر قدرت باروری مردان می‌گذارند

خبرگزاری آنا:یک فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان عنوان کرد: تومورهایی که بیضه را درگیر می‌کنند بیشترین تاثیر را بر قدرت باروری مردان می‌گذارند.

به گزارش گروه پزشکی خبرگزاری آنا، دکتر راحله السادات توکلی گفت: بیشترین بیماری‌هایی که بر روی باروری مردان تاثیر می‌گذارند، تومورهایی هستند که بیضه  را درگیر می‌کنند. به گونه‌ای که مطالعات نشان داده است بین 50 تا 65 درصد افرادی که تومور بیضه دارند با کاهش تعداد اسپرم ها از همان ابتدا مواجه خواهند بود و برخی بدخیمی‌ها و سرطان‌ها نیز به مجاری که حرکت و انتقال اسپرم را عهده‌دار هستند هجوم می‌آورند و گاهی اوقات، درمان‌های سرطان هستند که ممکن است سبب آسیب افراد و ایجاد ناباروری در آنها شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اولین کاری که در جهت حفظ باروری افراد بیمار و مبتلا به سرطان به ویژه در مردان باید انجام شود، ذخیره اسپرم و انجماد آن در فاصله تشخیص بیماری تا شروع درمان است.

این فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان در پایان خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی زوجین درباره ناباروری، حفظ باروری و بررسی مشکلات پیش روی درمان در کشور، اعم از مراجعه به مراکز غیر تخصصی درمان و باورهای غلط در درمان ناباروری از مهم ترین اهداف مرکز درمان ناباروری است.

بر اساس گزارش آنا، جهت آشنایی زوجین با تغذیه و نقش آن در درمان ناباروری و...، برنامه‌ای با عنوان پایان ناباروری با همکاری مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، روز شنبه 4 بهمن جاری ساعت 19 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/