گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۱/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۵۰ و در حوزه های پزشکی - ۰ نظر
رئیس انجمن دندانپزشکی ایران:

۹۵ درصد از مردم نمی‌توانند هزینه «ایمپلنت» را متحمل شوند

خبرگزاری آنا:رئیس انجمن دندانپزشکی ایران با بیان اینکه ۹۵ درصد از مردم نمی‌توانند هزینه «ایمپلنت» را متحمل شوند گفت: بنابراین باید تمام انجمن‌های دندانپزشکی در همفکری با وزارت بهداشت، مشکل هزینه این درمان را حل کنند.

به گزارش گروه پزشکی خبرگزاری آنا، دکتر بیژن اخوان آذری در دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود، افزود: 95 درصد مردم جامعه نمی‌توانند خدمات ایمپلنت را دریافت کنند، در حالی که دستیابی به پیشرفته‌ترین خدمات درمانی موجود در جهان، حق مردم است.

وی گفت: این افراد نمی‌توانند هزینه درمان را متحمل شوند، بنابراین باید در این راستا تمام انجمن‌های دندانپزشکی در همفکری با وزارت بهداشت، مشکل هزینه این درمان را حل کنند تا تمام اقشار جامعه بتوانند به این روش درمانی دست یابند.

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران، روش درمانی ایمپلنت را عاملی برای خروج این رشته از حالت یکنواختی و خمودگی دانست و افزود: با ورود این رشته به عرصه دندانپزشکی، این رشته متحول شد و به همین علت، دندانپزشکان باید بیش از پیش تلاش کنند تا این رشته را پیش ببرند.

اخوان آذری، یکی از معضلات رشته ایمپلنتولوژی در ایران و جهان را فقدان آموزش‌های تخصصی این رشته در دانشگاه دانست و گفت: این معضل باید حل شود که تلاش بیشتر دندانپزشکان کشور را می‌طلبد.

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران از دامن زدن به اختلافات بین دندانپزشکان متخصص و دندانپزشکان عمومی انتقاد کرد و افزود: برخی عنوان می‌کنند که متخصصان ایمپلنت حق دندانپزشکان عمومی را خورده‌اند و دندانپزشکان عمومی باید حق خود را بازپس گیرند که این تفرقه‌افکنی بیش نیست.

اخوان آذری تاکید کرد: همه دندانپزشکان باید با تشکل و اتفاق به پیش روند، چرا که دامن زدن به این اختلافات، دندانپزشکی را به بیراهه می‌کشاند و آنها را از مشکلات اصلی غافل می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنا، دومین کنگره انجمن ایملنتولوژی ایران در روزهای اول تا سوم بهمن‌ ماه جاری در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/