گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۳۰/دی/۱۳۹۳ - ۱۳:۲۵ و در حوزه های رسانه‌های دیگر - ۰ نظر

اعتراض‌های مجازی به کندن تابلوی خیابان نوفل لوشاتو !

خبرگزاری آنا: در جریان تجمع مقابل سفارت فرانسه در تهران در واکنش به اقدام توهین آمیز نشریه شارلی ابدو، افرادی تابلوی خیابان نوفل لوشاتو را از جا کنده و دست به دست بین تجمع کنندگان جابجا کردند.

به گزارش آنا، این اقدام علاوه بر واکنش گروهی از حاضرین، انتقاد برخی از فعالان فضای مجازی را نیز در پی داشته است.

در همین رابطه حجت‌الاسلام جلیل محبی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از این حرکت نوشت: "... فکر کرده این اسم مثل آرژانتین و آفریقا و ایتالیا رو خیابون ها گذاشته شده. واقعا فکر و عقل نعمت بزرگیه. آخه چرا اینها آبروی ما رو می برند و ما هیچی بهشون نمی گیم؟"

 

همچنین اکبر موسوی از طلاب حوزه علمیه قم نیز در صفحه فیس‌بوک خود نوشت : کسی که فرق شارلی ابدو با نوفل لوشاتو را نمی‌فهمد، باید اینچنین از تخریب اموال عمومی خوشحال باشد. به خنده ها دقت کنید. اگر برای اعتراض است، خنده ها ناسازگار است. مشکل، مشکل فهم است.

نوفل لوشاتو، برای طرفداران انقلاب اسلامی ایران، تنها روستایی در فرانسه نیست که نزدیک پاریس است. نوفل لوشاتو نمادی از نمادهای انقلاب اسلامی ایران است. فهم این مساله بسیار سخت نیست، و الا به چه دلیل اسم یک روستای فرنگ می‌شود خیابانی در پایتخت ایران؟ مشکل مشکل فهم است.

نوفل لوشاتو هیچ ربطی به شارلی ابدو ندارد. حتی اگر ربط داشته باشد، بی تقصیر است. این اتفاق تنها «تخریب اموال عمومی» و «تخریب یکی از نمادهای انقلاب اسلامی ایران» است.

انتهای پیام/