گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۳۰/دی/۱۳۹۳ - ۱۰:۲۹ و در حوزه های پزشکی - ۰ نظر
یک فوق تخصص آسم و ایمونولوژی:

تغذیه از شیرمادر احتمال بروز آسم را در کودکانی که سابقه خانوادگی دارند کاهش می‌دهد

خبرگزاری آنا: یک فوق تخصص آسم و ایمونولوژی گفت: همواره به مادران توصیه می‌شود تا ۶ ماهگی غذای انحصاری کودک، شیرمادر باشد. تغذیه از شیر مادر احتمال بروز آسم و آلرژی را در کودکانی که زمینه خانوادگی این بیماری را دارند کاهش می‌دهد.

دکتر مسعود موحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه پزشکی خبرگزاری آنا با بیان اینکه ابتلا به آسم و آلرژی تابع دو فاکتور مهم از قبیل ژنتیک و محیط است گفت: ژنتیک مهم‌ترین فاکتور در بروز آسم و آلرژی به صورت مادرزادی است به گونه‌ای که اگر یکی از والدین به این بیماری مبتلا باشند احتمال ابتلای فرزند به آسم و آلرژی حدود 25 الی 30 درصد است و اگر هر دو والدین درگیر این بیماری باشند احتمال ابتلای فرزند به 50 تا 70 درصد خواهد رسید.

وی افزود: پس از تولد کودک عوامل محیطی، تغذیه نامناسب، قرار گرفتن در معرض آلاینده‌ها به خصوص دود سیگار می‌تواند در بروز آسم و آلرژی در کودکان نقش داشته باشد.

این فوق تخصص آسم و ایمونولوژی در ادامه با تاکید براینکه شیرمادر بهترین نوع تغذیه برای کودکان است گفت: همواره به مادران توصیه می‌شود تا 6 ماهگی غذای انحصاری کودک شیرمادر باشد. تغذیه از شیر مادر احتمال بروز آسم و آلرژی را در کودکانی که زمینه خانوادگی این بیماری را دارند کاهش می‌دهد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطرنشان کرد: نتایج برخی مطالعات نشان داده است استرس مادر طی دوران بارداری در ابتلای کودک به بیماری آسم و آلرژی نقش دارد اما نتایج این تحقیق هنوز به صورت کامل به اثبات نرسیده است اما به مادران توصیه می‌‌شود در این دوران بر استرس خود غلبه کنند.

انتهای پیام/