گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۳۰/دی/۱۳۹۳ - ۰۹:۴۹ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
ادعای وجود سرب در یکی از پرمصرف‌ترین مواد پروتئینی؛

نوبت به مرغ رسید

خبرگزاری آنا: یک روز از هشدار رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران درباره میزان بالای سرب موجود در گوشت مرغ نگذشته بود که واکنش شدید تولیدکنندگان این کالا رسانه‌ای شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، رحمت‌الله حافظی در اظهاراتی اعلام کرده که میزان سرب موجود در گوشت سفید مرغ 47 درصد بیشتر از استاندارد است و ظرف دو هفته آینده نتایج دقیق‌تری از آزمایش‌ها در این باره منتشر می‌شود.

وی این ادعا را مطرح کرده که دانه‌های خوراکی درون دستگاه‌ها با قطعات سربی در تماس‌اند. پیش از این سیدحسین هاشمی، استاندار تهران با رد خبر آلودگی و بالا بودن سرب موجود در مرغ‌های شهر تهران گفته بود: مرغ مورد استفاده شهروندان تهرانی هیچ مشکلی ندارد.

او با بیان اینکه تنها مرجع رسمی اظهارنظر در این باره وزارت بهداشت و امور دام وزارت جهادکشاورزی است، اعلام کرده بود که اگر خبری در این باره توسط بخش‌های دیگر ارائه شود، حاشیه‌ای است و رسمیت ندارد.

این خبر کذب است

با این حال اظهارنظر عضو شورای شهر تهران از سوی فعالان حوزه تولید مرغ هم بی پاسخ نماند و حتی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گوشت مرغ خواست که منشاء اخبار کذب درباره آلودگی گوشت مرغ شناسایی شود.

همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا با تکذیب وجود سرب در گوشت مرغ گفت: مشخص نیست چرا به محض اینکه راه بازار مرغ روسیه بر روی صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی باز شد، این اخبار کذب هم منتشر شد.

وی افزود: متاسفانه خبر کذب و سراسر دروغ آلوده بودن غذای مرغ تولید داخل در حالی مطرح می‌شود که ایران توانسته با مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته با طرف روسی، راه بازار این کشور را برای خود باز کند.

دارابی با تاکید بر اینکه دان مورد استفاده در خوراک مرغ به هیچ وجه آلوده به سرب نیست، اظهار کرد: اگر منشاء انتشار چنین اخباری شناسایی شود، به طور قطع انگیزه و اهداف این محافل شایعه‌پراکن هویدا می‌شود.

خوارک دام، آلوده نیست

مدیرکل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آنا تاکید کرد که با توجه به نظارت‌های‌ صورت‌گرفته بر نهاده‌های وارداتی و تولید داخلی، امکان آلوده شدن آنها به مواد سمی بعید است.

رضا سالمی با بیان اینکه بیش از 50 درصد نهاده‌های دامی کشور از طریق واردات و تحت نظارت‌های بین‌المللی تامین می‌شوند، افزود: علاوه بر نظارت سازمان‌های دامپزشکی و استاندارد، نمایندگان بین‌المللی نیز بر سلامت این کالاها نظارت دارند، بنابراین امکان ورود نهاده‌های آلوده به کشور وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی پیش از واردات نهاده به کشور سلامت محموله را بررسی می‌کند، تصریح کرد: این سازمان برای مناطق آلوده به رادیواکتیو و یا سرب مجوز واردات به کشور صادر نمی‌کند که در صورت تایید سلامت کالای وارداتی و صدور مجوز اولیه و VIP محصول، فروشنده  باید مشخصات کیفی و میزان ناخالصی را ارائه دهد.

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه سرب از طریق خاک وارد نهاده‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ مناطق آلوده به سرب در ایران وجود ندارد و به همین دلیل امکان آلوده شدن محصول هم امکان‌پذیر نیست. از طرفی نهاده‌های فرآوری شده داخلی نیز عاری از مواد سمی هستند، چرا که در غیر این صورت تائیدیه سلامت از سازمان استاندارد و دامپزشکی دریافت نمی‌کنند.

نوبت مرغ رسیده‌است

این روزها مردم به انتشار اخبار درباره آلودگی مواد غذایی عادت کرده‌اند. بعد از انتشار خبرهایی درباره وجود وایتکس در شیر، موضوع روغن پالم در فرواده‌های لبنی هم مطرح شد. پس از آن نوبت به محصولی با عنوان خمیر مرغ رسید که وزارت بهداشت استفاده از آن را ممنوع اعلام کرد و این بار نوبت به خود مرغ رسیده است.

فارغ از این که انتشار این اخبار تا چه اندازه می‌تواند در سلامت عمومی و نحوه استفاده مردم از مواد خوراکی موثر باشد، باید پرسید که تولیدکنندگان این کالاهای پرمصرف پس از اعلام عمومی چنین اخباری که تقریبا همه آنها هم بدون نتیجه‌گیری رها می‌شوند، چه سرنوشتی خواهند داشت.

انتهای‌پیام/