گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۸/دی/۱۳۹۳ - ۱۶:۰۷ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
احمد شیرزاد در گفت‌وگو با آنا:

"مقیمی" از قدیمی‌های وزارت کشور است/ معاونت سیاسی فضا را برای بهار احزاب مهیا کند

خبرگزاری آنا: احمد شیرزاد با اشاره به اهمیت معاونت سیاسی وزارت کشور در رفع موانع از سر راه احزاب، ضمن انتقاد از عملکرد دولت روحانی در این زمینه گفت: درست است که دولت آقای روحانی سنگ‌اندازی نکرده است ولی در عین حال نتوانسته سنگی را بردارد و ما انتظار داریم وزارت کشور فعالانه‌تر عمل کند.

احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست داخلی خبرگزاری آنا، درباره انتصاب معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: آقای مقیمی انسانی آرام، منطقی، باشخصیت، مؤدب و مذاکره‌کننده خیلی خوب است.

وی افزود: آقای مقیمی یک وزارت کشوری قدیمی است. معاونت سیاسی اهمیت زیادی دارد و اگر بتواند دقیق و درست کار کند بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از وزارت کشور دولت روحانی تصریح کرد: ما توقع نداریم وزارت کشور دولت یازدهم باب میل اصلاح‌طلبان رفتار کند؛ بلکه توقع این است که بی‌طرفانه عمل کند.

وی با بیان اینکه "به استانداران و فرماندارانی که حافظ رأی مردم باشند نیاز داریم"، ادامه داد: در انتخابات به هیئت اجرایی نیاز داریم که مانند دولت آقای احمدی‌نژاد از یک جناح نباشد؛ چراکه وقتی هیئت اجرایی از یک جریان باشد مردم نمی‌توانند اعتماد کنند. بسیاری از فرمانداران همسو با دولت آقای روحانی نیستند؛ از این رو بسیاری از آنها مخصوصا برای انتخابات باید تغییر کنند.

شیرزاد گفت: معمولا در هیئت نظارت افراد به صورت یکدست انتخاب می‌شوند و شورای نگهبان هیئت اجرایی را که با آن همراه نباشد نمی‌پذیرد؛ وزارت کشور به خصوص معاونت سیاسی باید در مقابل این اختلافات مقاومت کند.

این فعال سیاسی، درباره تأثیر معاونت سیاسی وزارت کشور بر فعالیت احزاب تأکید کرد: اکنون زمان خزان کار سیاسی است و بهاری دیده نمی‌شود. هنوز شرایط برای فعالیت سیاسی احزاب مناسب نیست. انتظار این است که معاونت سیاسی، فضا را برای بهار احزاب مهیا کند. 

شیرزاد با بیان اینکه "وزارت کشور نمی‌تواند رونق سیاسی ایجاد کند"، گفت: ایجاد رونق سیاسی وظیفه احزاب است، وزارت کشور مانند دولت احمدی‌نژاد سنگ‌اندازی نکند، مطلوب است. انصافا دولت آقای روحانی سنگ‌اندازی نکرده است ولی در عین حال نتوانسته سنگی را بردارد. انتظار داریم وزارت کشور و معاونت سیاسی فعالانه‌تر عمل کند. متأسفانه متولیان سیاسی نمی‌دانند که می‌خواهند چه کار کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: ما انتظار نداریم وزارت کشور در مقابل احکام دستگاه قضا بایستد، بلکه می‌خواهیم درباره مسائلی که تعیین تکلیف نشده تعیین تکلیف کند.

انتهای پیام/