گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۸/دی/۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
در جلسه شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش بنیان لرستان عنوان شد

تحقق بیش از ۱۰ درصدی منابع درآمدی غیرشهریه در استان لرستان/تصویب ۱۱ طرح اقتصادی

خبرگزاری آنا: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان گفت: در این استان بیش از ۱۰ درصد منابع درآمدی دانشگاه در سال ۱۳۹۳ از محل فعالیت‌های اقتصادی درآمدزا محقق شده است.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر بهروز دوستی در چهارمین جلسه شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان که با حضور اعضای شورای اقتصاد استان در محل ستاد هماهنگی برگزار شد، اظهار کرد: توسعه فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان را یکی از برنامه‌های استراتژیک و مهم دانشگاه در زمان مدیریت دکتر میرزاده عنوان کرد که در صورت تحقق می‌تواند آغازگر یک حرکت جهادی علمی و اقتصادی در کشور باشد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان، این برنامه مهم دانشگاه را مکمل سایر برنامه‌ها مانند گسترش تحصیلات تکمیلی دانست و گفت: اگر می‌خواهیم در کشور تولید ثروت داشته باشیم، ابتدا باید با گسترش فراگیر تحصیلات تکمیلی علم و دانش به معنی واقعی تولید کنیم.

وی عنوان کرد: مدیریت عالی دانشگاه آزاد اسلامی این موضوع را به درستی متوجه شده و تنها راه نجات کشور را ایجاد اقتصادی مقاوم و مبتنی بر علم و دانش می‌داند و در همین راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است به نحوی که برای نخستین بار در استان لرستان بیش از 10 درصد منابع درآمدی دانشگاه در سال 1393 از محل فعالیت‌های اقتصادی درآمدزا محقق شده است و امیدواریم این رقم در سال آینده به حداقل پیش‌بینی شده در بودجه سال 1394 یعنی 16 درصد برسیم تا بدین ترتیب در یک برنامه 5 ساله وابستگی دانشگاه به شهریه‌های دانشجویی به اندازه قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

بررسی طرح دانش‌بنیان تولید پماد گیاهی و سردخانه نگهداری مواد غذایی 300 تنی

به گزارش آنا، در این جلسه سایر اعضای شورا نظرها و پیشنهادهای خود را بیان کردند و در ادامه این جلسه طرح دانش‌بنیان تولید پماد گیاهی و سردخانه نگهداری مواد غذایی 300 تنی زیر صفر و بالای صفر مورد بررسی قرار گرفت.

تاکنون 11 طرح اقتصادی دانش بنیان و درآمدزا برای واحدهای استان لرستان در کمیته‌های تخصصی مربوطه تصویب شده‌اند که از این تعداد 4 طرح از جمله طرح تولید سیلیکون متال در واحد بروجرد به تصویب هیات امناء استان نیز رسیده‌اند و جهت بررسی بیشتر به شورای اقتصاد سازمان مرکزی ارسال شده‌اند.

انتهای پیام/ع