گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۸/دی/۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
در جلسه شورای اقتصادی بررسی شد

طرح‌های واحد تویسرکان برای درآمدزایی غیرشهریه/کشت زعفران در ۵۰۰۰ متر مربع زمین

خبرگزاری آنا: کشت زعفران در ۵۰۰۰ متر مربع زمین در واحد تویسرکان در سال ۹۳ از اقداماتی است که برای تأمین حداقل ۱۲درصد هزینه‌های دانشگاه از طریق غیرشهریه بدان پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگار آنا، جلسه شورای اقتصادی واحد تویسرکان با حضور اعضاء شورای شهر و کارآفرینان شهرستان و مسئولان واحد تویسرکان در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه مسائل اقتصادی واحد و طرح‌ها، نظرها و ایده‌های اقتصادی زودبازده و سودآور ارائه شد و نحوه ورود به عرصه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان در شهرستان با کمک و حمایت‌های ارگان‌ها و نهادهای دولتی شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس واحد تویسرکان در این جلسه درخصوص ورود دانشگاه به عرصه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان آمادگی دانشگاه درخصوص همکاری و حمایت از کارآفرینان در صورت ارائه ایده‌های قابل اجرا و درآمدزا را اعلام کرد.

دکتر مجتبی بابایی با توجه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و تأکید دکتر میرزاده در جلسه هیأت امنای استان همدان گفت: طبق نظر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان و مدیران در دانشگاه باید تا حد ممکن هزینه‌های جاری خود را کاهش دهند و جلب کمک‌های مردمی از مواردی است که باید در بودجه سال آتی به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه یکی از وجوه درآمد در دانشگاه‌های دنیا، جلب کمک‌های مردمی است، گفت: در تمامی دانشگاه‌های بزرگ دنیا بنیاد خیریه فعال است و ما هم در دانشگاه آزاد اسلامی باید به دنبال این موضوع باشیم و نسبت به فعال کردن کانون‌های خیرین در دانشگاه اقدام کنیم.

به گزارش آنا، راه‌اندازی دفتر مدیریت اقتصاد و دانش‌بنیان و آغاز فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزا و در راستای آن کشت زعفران به متراژ 5000 متر مربع در واحد تویسرکان در سال 93 از اقداماتی است که برای تأمین حداقل 12درصد هزینه‌های دانشگاه از طریق غیرشهریه بدان پرداخته شده است.

طرح تولید پودر نیکل، اختراع پودر مس، طرح قاب تسمه تایم، طرح اجرای گلخانه پرورش گیاهان و گل‌های زینتی، بی‌بو کردن و تولید وایتکس و طرح ساخت دست مصنوعی و همچنین ایده‌هایی از قبیل ورود دانشگاه به بحث پیمانکاری در طرح‌های عمرانی و زیربنایی در سطح شهرستان و بسته‌بندی و عرضه محصولات کشاورزی بخصوص خشکبار و... در دستور کار کمیته بهروری واحد تویسرکان قرار دارد و در آینده پس از بررسی نهایی و اخذ مجوز از ستاد هماهنگی استان به اجرا در خواهند آمد.

انتهای پیام/ع