گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۶/دی/۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
خطیب نماز جمعه تهران گفت:

آنچه اتفاق افتاد در شأن مجلس شورای اسلامی نبود

خبرگزاری آنا: خطیب نماز جمعه تهران گفت: آنچه هفته جاری در مجلس اتفاق افتاد در شأن مجلس شورای اسلامی نبود.

به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری آنا آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اتفاقاتی که یکشنبه جاری در مجلسبه وقوع پیوست، اظهار کرد: آنچه در مجلس اتفاق افتاد در شأن مجلس شورای اسلامی نبود؛ نه آن سخن در شأن مجلس بود و نه آن عمل. ان‌شاءالله مجلس پیش از پیش رسالت خود را حفظ کند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهانت مجله فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و یادآور شد: غرب قدرت اسلام را احساس کرده و فهمیده است که اسلام در اروپا به سرعت پیش می‌رود. به همین دلیل دست به این کارهای زشت، رذالت‌ها، خباثت‌ها و جهالت‌ها زده است.

موحدی کرمانی ادامه داد: ببینید تا کجا به مرحله سقوط اخلاقی رسیده‌اند که باید گفت زهی خجالت. بگذارید این جانیان چهره کریه خود را نشان دهند و دشمنی خود را با اسلام آشکار کنند تا دنیای اسلام بیدار شود و دل به ناکسان نبندند.

او افزود: جای تأسف است که با کمال بی‌شرمی حمایت از این بی‌احترامی را حمایت از آزادی می‌دانند؛ در حالی که این دریدگی،‌ خباثت و جهالت است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: از این عجیب‌تر این‌که این جانیان به راه افتاده‌اند، ‌راهپیمایی کرده و تروریسم را محکوم می‌کنند. کسانی که خود تروریست واقعی و تروریست پرور هستند. نخست‌وزیر رژیم سفاک اسرائیل در راهپیمایی شرکت می‌کند و تروریسم را محکوم می‌کند؛ نخست‌وزیر رژیمی که خود کودک‌کش و جلاد است. باید پرسید، پس چه کسی در سوریه از تروریست‌ها حمایت می‌کند و برایشان سلاح می‌فرستد؟ الحمدلله آنهایی که از تروریسم‌ها حمایت کردند و آنها را در آستین پروراندند حالا همین تروریست‌ها و داعش به جان خودشان افتاده‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: هیأت ایرانی مذاکره می‌کند و باز هم مذاکره خواهد کرد که اشکالی ندارد و ان شاءالله مبارک باشد، اما باید بداند طرف مذاکره چه کسی است. رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم فرمودند که دشمنی استکبار با ملت ایران پایان ندارد. مسئولان باید با نیروهای داخلی حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اطمینان خارج کنند.

وی ادامه داد:ایشان همچنین فرموده‌اند که دولتمردان آمریکا مردمی غیرمنطقی هستند. ملت ایران و نظام تسلیم شدنی نیست و نظام جمهوری اسلامی ایران حرف، منطق، توانایی و اقتدار دارد بنابراین  هیچ‌گاه در مقابل کارهای غیرمنطقی و زورگویی آمریکا  تسلیم نشده است و نخواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اکنون با ارزان کردن قیمت نفت مواجهیم و از این طریق می‌خواهند به ایران ضربه بزنند. به همین دلیل است که اهمیت اقتصاد مقاومتی روشن می‌شود.  در جلسه دیروز علمای بلاد در قم نیز مطرح شد که باید اتکای به بودجه نفت تدریجاً کاهش یابد و روزی به صفر برسد. 

این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: مسئولان باید به داخل توجه و دستورهای اسلامی را رعایت کنند.جلوگیری از اسراف، ایجاد رونق کشاورزی و صنعت، پایین آوردن حقوق‌های کلان، حذف استخدام‌های غیرضروری، کم کردن حجم دولت و توجه اغنیا به ضعفا مهم است. حتماً مجلس شورای اسلامی هم در برنامه ششم توسعه و بحث بودجه در ‌آینده باید توجه کند که اتکای به نفت کم باشد یا به صفر برسد.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان اظهار کرد: در ایام شهادت فدائیان اسلام صفوی، طهماسبی، ذوالقدر و واحدی هستیم که در 27 دی 1334 به شهادت رسیدند و دین بزرگی به گردن ما دارند. اینها در آن فضای رعب و وحشتی که شاه ایجاد کرده بود، وارد عمل شدند، پشت دشمن را لرزاندند و وحشتی را که شاه در مردم ایجاد کرده بود به خودش برگرداندند. اینها به ما درس مقاومت دادند و همین مقاومت باعث شده که سرانجام شاه در 26 دی فرار کرد.

انتهای پیام/