گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۵/دی/۱۳۹۳ - ۱۵:۲۰ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
آیت الله جوادی آملی:

انتشار کاریکاتور از پیامبر اسلام(ص) جاهلیت مدرن است

خبرگزاری آنا: مفسر بزرگ قران کریم انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر گرامی اسلام را محکوم کرد و این عمل را جاهلیت مدرن خواند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، به نقل از روابط عمومی موسسه علوم وحیانی اسراء، آیت الله عبدالله جوادی آملی در درس اخلاق این هفته خود که در محل نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، برگزار شد، انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر گرامی اسلام را محکوم کرد و این عمل را جاهلیت مدرن خواند.

مفسر بزرگ قرآن کریم  در خصوص شخصیت بی‌همتا و والای پیامبر خاتم (ص) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام به گفته خود ایشان، مظهر ذات اقدس اله است و مبعوث شده است تا کاری بالا‌تر از عیسای نبی انجام دهد؛ اگر حضرت عیسی (ع) مردگان را به اذن خداوند زنده می‌کرد، پیامبر گرامی اسلام مبعوت شدند تا خلق را در افراد زنده کند و با کمک آن گوهری که خداوند در وجود انسان به ودیعه نهاده است انسان را به کمال حق تعالی برساند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: خداوند هر چه را که بشر به آن نیاز داشت، به پیامبر گرامی اسلام آموخت و پیامبر با این سرمایه سنگین برای هدایت تمام مردم آمده بود لذا بیان داشتندکه بعثت لجوامع الکلم، و لذا هیچ وقت یک انسان کریم، یک جامعه کریم، دست به اعمال توهین آمیزی، مانند آنچه امروز در غرب شاهد آن هستیم، نمی‌زند.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: کشیدن کاریکاتور از پیامبری که مظهر کرامت و ادب است و آمده است تا آنچه را خداوند در ذات انسان گذاشته است، بارور کند و انسان را به رشد و کمال برساند، یک جاهلیت مدرن است. پیامبری که حتی قبل از رسیدن به مقام نبوت، هرگز غلامان را با این اسم صدا نمی‌کرد و آن‌ها را فتا که در معنای خود جوانمردی را نیز به همراه دارد صدا می‌زد.

آیت الله جوادی آملی عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم فرمود: ﴿انک لعلی خلق عظیم﴾، وصف پیامبر نشانهٴ آن است که او از آن جهت که اُسوه و الگوی ماست، پس ما هم باید در مسیر خُلق عظیم حرکت کنیم. رسیدن یک سالک و به حرکت در آوردن یک متحرّک، هم نیروی داخلی خود متحرّک را لازم دارد و هم رهبری توسط یک محرّک. که به تعبیر خداوند این نیروی داخلی در درون انسان‌ها به ودیعه گذاشته شده که انسان فطرتا به سوی خدا حرکت می‌کند و پیامبر گرامی اسلام نیز چراغ هدایت این حرکت به سوی توحید هستند.

مفسر بزرگ قرآن کریم خاطرنشان کرد: بنابراین اگر کسی بخواهد راه فضیلت را طی کند خیلی دور نیست مقداری هم به درون خود سفر کند، یک مقداری هم با اسرار نهانی و نهایی خود گفتگو کند تا راه را بهتر بیابد.

انتهای پیام/