گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۹/دی/۱۳۹۳ - ۱۲:۰۷ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر

تاخیر ۴۸ ساعته تسویه‌حساب با استفاده از کدهای دستوری

خبرگزاری آنا: کدهای دستوری، روش تازه‌ای برای استفاده از خدمات بانکی هستند. با وجود اینکه این روش سرعت ظاهری عملیاتی بانکی را زیاد کرده‌است،‌ اما آنچه در عمل اتفاق می‌افتد یک روند کند ۴۸ ساعته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا،‌ کدهای دستوری تلفن همراه به شکل #...* که این روزها در بسیاری از خریدهای روزمره استفاده دارد، روشی است که مشتریان را به استفاده از خدمات بانکی مبتنی بر تلفن همراه تشویق می‌کند.

استفاده از این کدها که به USSD معرو‌ف‌اند، در همه گوشی‌های موبایل هوشمند و غیرهوشمند ممکن است و به همین دلیل مورد استقبال کاربران قرار گرفته‌است. 

اما آنچه در استفاده از این کدها مغفول مانده،‌ تسویه حساب این تراکنش‌ها در یک دوره زمانی 48 ساعته است. در واقع کاربری که از این روش برای پرداخت قبض یا خرید استفاده می‌کند،‌ باید بداند که دست کم دو روز پس از انجام عملیات، وجه تراکنش به حساب طرف مقابل واریز می‌شود.

اوپراتور یکی از مشهورترین خدمات‌دهندگان کدهای دستوری که این روزها تبلیغات آن را بسیار زیاد می‌بینیم و می‌شنویم، درباره علت تاخیر طولانی مدت در تسویه حساب این روش پرداخت به خبرنگار آنا گفت: بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، تسویه‌حساب استفاده از کدهای دستوری 48 ساعته است و همه خدمات دهندگان، با همین روش کار می‌کنند.

تسویه 48 ساعته گرچه در حالت عادی برای کاربران ناشناخته است و مردم پس از دریافت پیامک تایید پرداخت، کار را تمام شده می‌دانند،‌ اما کسانی که در آخرین روز پرداخت قبوض از این روش استفاده می‌کنند‌، باید بدانند که کدهای دستوری نه تنها پولی به حساب طرف مقابل واریز نمی‌کند، بلکه 48 ساعت نیز پول را از حسابشان کسر و معطل نگه می‌دارد!

انتهای پیام/