گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۸/دی/۱۳۹۳ - ۱۳:۴۷ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
زنگنه در نشست مشترک با اعضای کمیسیون انرژی:

وعده افزایش ١٠٠ میلیون مترمکعبی گاز محقق شد

خبرگزاری آنا: وزیر نفت با اشاره به تحقق افزایش ١٠٠ میلیون مترمکعبی گاز تا پایان امسال گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و در صورت تامین منابع مالی‏‏‏، ظرفیت تولید گاز تا پایان سال ٩٤ به بیش از ٢٣٠ میلیون مترمکعب افزایش می یابد.

به گزارش گروه اقتصادی آنا، بیژن زنگنه در حاشیه نشستی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس در منطقه ویژه انرژی پارس با اشاره به تحقق وعده افزایش ١٠٠ میلیون مترمکعبی گاز در سال ٩٣ افزود: بخش قابل توجهی از رقم وعده داده شده تا کنون محقق شده است و باقیمانده نیز تا پایان امسال محقق می شود.

وزیر نفت با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای افزایش ظرفیت تولید گاز در سال ٩٤، تصریح کرد: برنامه ریزی شده است تا اواسط سال آینده به ظرفیت ١٨٠-١٩٠ میلیون مترمکعبی تولید گاز برسیم‎. البته در صورت تامین منابع ٥٠ میلیون مترمکعب گاز دیگر هم وارد مدار می شود.

زنگنه با اشاره به برگزاری نشست مشترک با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و اعضای کمیسیون انرژی و همچنین بازدید آنها از فازهای مختلف پارس جنوبی که با دعوت وی انجام شده بود، ادامه داد: با توجه به این که هم اکنون در اوج فعالیتهای راه اندازی ٧ عرشه و ١٤ ردیف پالایشی گاز در خشکی در منطقه پارس جنوبی هستیم، از اعضای دو کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی دعوت کردم تا ضمن بازدید از منطقه در جریان پیشرفت کارها قرار گیرند.

وزیر نفت افزود: نمایندگان مجلس در این بازدیدها در جریان پیشرفتها، چالشها و مشکلاتی که میدان گازی پارس جنوبی برای توسعه با آن روبرو بود‏‌ قرار گرفتند.

زنگنه با سازنده خواندن جلسه های هم اندیشی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که بوسیله همکاری دولت و مجلس، توسعه میدان گازی پارس جنوبی به دلیل برکاتی که برای کشور به همراه دارد، سرعت بیشتری یابد.

انتهای پیام/