گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۷/دی/۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر

دولت بودجه جایگاه‌های سی.ان.جی را افزایش نداده است/ افزایش افت فشار گاز با سرد شدن هوا

خبرگزاری آنا: رییس انجمن جایگاه داران سی.ان.جی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آینده هیچ افزایشی در عتبارات این بخش نداشتیم، افزود: با سرد شدن هوا میزان افت فشار گاز جایگاه‌های سی.ان.جی بیشتر می‌شود.

اردشیر دادرس رییس انجمن جایگاه داران سی.ان.جی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی آنا با بیان اینکه  افت فشار گاز در جایگاه های سوخت CNG  با ورود سامانه هوای سرد به کشور افزایش می‌یابد ،گفت: با سرمای شدید هوا افت مجدد  فشار گاز خواهیم داشت که برای رفع این مشکل شرکت ملی گاز باید همکاری کند.

وی درباره کاهش افت فشار گاز در جایگاه های سی ان جی گفت: درصورتی که مصارف کارخانجات و صنایع پر مصرف  و در دوره بعدی واحد های تجاری در کشور تعطیل یا سهمیه‌بندی شود می توانیم افت فشار گاز کمتری در جایگاه های دورن شهری داشته باشیم.

رییس انجمن جایگاه داران  سی.ان.جی در ادامه تصریح کرد: جداسازی رینگ برون شهری و درون شهری جایگاه ها نقش موثری در کاهش افت فشار گار دارد.

دادرس با بیان اینکه  1500 جایگاه سی.ان.جی  استاندارد در کشور نیاز است، افزود: این کمبود جایگاه در کلان‌شهرها بیشتر احساس می‌شود ولی خوشبخاته  شهرهای کوچک کمبود چندانی از لحاظ جایگاه سی ان جی ندارد.

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به افزایش خودروهای حمل ونقل عمومی و خودروهای گاز سوز با هرچه سریعتر اقدامی برای افزایش جایگاه‌های  سی.ان.جی تا سه سال آینده انجام شود.

رییس انجمن جایگاه داران  سی.ان.جی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ لایحه ای برای حمایت از سی ان جی توسط دولت به مجلس ارائه نشده است، افزود:‌19 سال است که هیچ لایحه‌ای در جهت حمایت وتبدیل کارمزد به حق‌العمل‌کاری و احیای توسعه جایگاه عرضه سوخت به مجلس ارائه نشده است.

دادرس در ادامه تصریح کرد: امید داشتیم که دولت تدبیر امید با حمایت و پشتیبانی از جایگاه‌های سوخت سی.ان.جی بتواند تغییراتی عمده‌ای در این بخش ایجاد شود اما متاسفانه امسال نیز همانند سال‌های گذشته هیچ تغییری در این بخش ایجاد نشده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در لایحه بودجه امسال هیچ افزایشی در بخش اعتبارات نداشتیم و  همچنان باید جایگاه‌داران مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند.

رییس انجمن جایگاه‌داران  سی.ان.جی خاطر نشان کرد: در صورت حمایت نشدن از جایگاه‌داران سی.ان.جی بخش خصوصی نیز  تمایلی برای سرمایه‌گذاری در این بخش را نخواهد داشت.

انتهای پیام/