گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۷/دی/۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی:

کف قیمت نفت بین۵۰ تا ۵۵ دلار خواهد بود

خبرگزاری آنا: رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی با بیان ینکه کف قیمت‌های نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار خواهد بود،افزود: کشور آمریکا در حال حاضر تازه وارد صنعت نفت شیل شده و همین موضوع باعث می شود نتواند زیر قیمت ۵۵ دلار نفت تولید کند.

سیدمهدی حسینی رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا با بیان اینکه پیش‌بینی  قیمت  نفت در شرایط متلاطم بازار نفت بسیار سخت است، افزود: با این حال عواملی وجود دارد که   بر اساس آن می‌توان سمت و سوی این بازار را شناسایی کرد.

او درباره عوامل موثر بر بازار نفت دنیا گفت: به رغم مشکلات موجود، کشورهای توسعه‌یافته با رشد اقتصادی بالا روبه‌رو هستند و همین موضوع زمینه‌ساز افزایش تقاضا شده است همچنینمحاسبات عرضه و تقاضا در این بازار با نوسان روبه‌رو است به طوری که تولید نفت در آمریکا طی سال‌های اخیر به 10 میلیون بشکه، عربستان به 9.7 میلیون بشکه و روسیه به 10 میلیون بشکه رسیده است.

رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی در ادامه تصریح کرد: همین موضوع  ایران را با تولید مازاد 2.5 میلیون بشکه روبه‌رو کرده است.

وی توضیح داد: کشور آمریکا تازه صنعت بزرگ نفت شیل را با سرمایه‌گذاری بسیاری‌ آغاز کرده و به دلیل جوان بودن این  صنعت نمی توانند بیش از این میزان قیمت نفت را کاهش دهند.

  رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی اظهار کرد: متوسط هزینه‌های تولدی قیمت نفت 50 دلار است و کشور آمریکا  در صورتی که بیش از این میزان قیمت نفت را کاهش دهد، متضرر می‌شود .

حسینی در ادامه افزود:  ایران می تواند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش نفت وارد بازار شیل نفتی شود.

انتهای پیام/