گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۵/دی/۱۳۹۳ - ۱۲:۳۸ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

دانشمندان خواستار افزایش نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان شدند

خبرگزاری آنا: حدود ۶۵ دانشمند از سرتاسر جهان حمایت خود را از انرژی هسته‌ای به عنوان سبزترین و بهترین منبع انرژی اعلام کرده و خواستار افزایش نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان شدند.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان مطرح جهان اعلام کردند که در حال حاضر انرژی هسته‌ای یکی از منابع انرژی با کمترین آسیب روی محیط زیست به شمار می‌رود. آنها معتقدند که برای نجات زمین از تغییرات آب‌وهوایی بهتر است که به این منبع انرژی مهم روی بیاوریم.

افزایش تقاضا برای انرژی، بار بیشتری روی طبیعت خواهد گذاشت و تهدید جدی برای تنوع زیستی خواهد بود. پس بهتر است که دانشمندان با پذیرش انرژی هسته‌ای به عنوان بخش کلیدی از «مخلوط انرژی»، در نجات زمین نقش بزرگی ایفا کنند.

حدود 65 زیست‌شناس از سرتاسر جهان در نامه‌ای سرگشاده که ماه آینده در مجله «بیولوژی کانسرویشن» منتشر خواهد شد، حمایت خود را از ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای بیشتر به عنوان یک استراتژی جهانی برای حفاظت از حیات وحش و محیط زیست، در جهان اعلام کردند.

دانشمندان در این نامه اعلام کردند: وسعت کامل منابع «نسل الکتریسیته» شامل انرژی هسته‌ای باید کاملا جایگزین سوخت‌های فسیلی همچون نفت، زغال‌سنگ و گاز شود و این تنها شانس ما برای نجات زمین است.

آنها معتقدند که با کاهش منابع تولید دی‌اکسید کربن در جهان، گازهای گلخانه‌ای که به دست انسان به وجود آمده کاهش خواهد یافت و در نهایت با مشکل گرم شدن تدریجی زمین مقابله خواهیم کرد. در این راستا، انرژی هسته‌ای مناسب‌ترین و سبزترین منبع انرژی به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

مترجم: نسترن صائبی