گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/آبان/۱۳۹۱ - ۱۱:۳۲ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با آنا خبر داد:

ارائه پیشنهاداتی در خصوص تأمین کسری بودجه ۷۰۰ میلیاردی به هیئت امنای دانشگاه آزاد/اخذ مجوز برای واحدهای بدون مجوز در داخل و خارج

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پیشنهادات ما در خصوص تأمین کسری بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی باید ابتدا در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی طرح شود و بعد از تصویب اطلاع‌رسانی دقیق انجام خواهیم داد، از اخذ مجوز برای واحدهای بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور خبر داد.

فرهاد دانشجو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در پاسخ به این پرسش که کسری بودجه 700 میلیارد تومانی را چگونه می‌خواهید تأمین کنید؟ اظهار داشت: پیشنهادات ما در خصوص تأمین کسری بودجه 700 میلیارد تومانی باید ابتدا در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی طرح شود و بعد از تصویب اطلاع‌رسانی دقیق انجام خواهیم داد.

*حذف یارانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی فشار بیشتری وارد کرده است

وی ادامه داد: کسری بودجه هر ساله وجود داشته و امسال نیز به دلیل وضعیت افزایش قیمت ارز و افزایش برخی از اقلام مورد نیاز ساخت‌و‌ساز و افزایش قیمت‌های برق و گاز به علت حذف یارانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی فشار بیشتری وارد کرده است مخصوصاٌ ما که با 2600 میلیارد تومان بدهی هم کار خود را آغاز کردیم، کسری چند صد میلیاردی از نظر مالی بر ما فشار وارد می‌کند.

*ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم

دانشجو افزود: ولی ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم و همه این موارد درست می‌شود و تا هم‌اکنون نیز خوب پیش رفته‌ایم و کمبود بودجه در هیچ جای دانشگاه حس نشده است همچنین حقوق اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه مطابق 15 درصد افزایش پیدا کرده است.

*اخذ مجوز برای واحدهای بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در خصوص اخذ مجوز برای واحدهای بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی چه در داخل و چه در خارج از کشور که مجوز نداشته باشند استاندارها را به وضعیتی خواهیم رساند که بتوانیم مجوز لازم را بگیریم.

به گزارش آنا پیش از این فرهاد دانشجو اعلام کرده بود که بودجه سال 91 نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که احتمال داده می‌شود در خوشبینانه ترین حالت 700 میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم که این کسری بودجه از طریق راه‌های دیگر به غیر از اخذ شهریه باید تامین شود.

انتهای‌پیام/