گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۴/اسفند/۱۳۹۱ - ۰۸:۴۱ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر

اصول و مهارت های پرستاری توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی سمنان منتشر شد

خبرگزاری آنا: کتاب اصول و مهارت‌های پرستاری توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی سمنان به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار آنا از سمنان، مهری فیروزه مترجم و گرد آورنده این کتاب گفت: نگهداری و مراقبت از بیمار پس از معالجه و در طول دوره درمان نقش بسزایی در بهبودی و طول مدت درمان ایفا می‌کند.
وی افزود:پرستاری یک دانش علمی مهارت‌ها در شناخت رفتارهای موثر به منظور مراقبت از بیمار است که علاوه بر نیاز به آشنایی با نظام‌های پزشکی، نیازمند آشنایی و رعایت نظام‌های اجتماعی است. پرورش پرستاران مجرب و کارآزموده از جمله مهمترین اقدامات فراهم نمودن زمینه داشتن جامعه ای سالم است.
فیروزه پیرامون کتاب اصول و مهارت‌های پرستاری گفت: در گردآوری و ترجمه این کتاب از تجربیات ارزشمند نرگس ملاح نوکنده یکی از پیشکسوتان علم پرستار بهره شایانی برده شده است. این کتاب بر اساس سرفصل‌های رشته پرستاری تدوین شده و راهنمایی مفید و کامل برای تدریس درس تئوری اصول و فنون و مهارت‌های پرستاری محسوب می‌شود.
شایان ذکر است کتاب حاضر در 22 فصل تهیه و در آن به مباحثی از جمله مفهوم سلامتی و بیماری، فرآیند پرستاری، تامین امنیت مددجویان، علایم حیاتی، مفهوم نیازهای بهداشتی، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل جراحی، تداوم در امر مراقبت پرداخته شده است.
یکی از بخش‌های ویژه این کتاب در فصول بیست و یک و بیست و دوم کتاب است که به مبحث اخلاق، قوانین و مراقبت پرستاری و احکام اسلامی در مراقبت از مددجویان پرداخته است.
این کتاب در قطع وزیری و 345 صفحه توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی سمنان به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/ع